« wstecz

CARTES 2012

Targi CARTES są najważniejszą na świecie imprezą w dziedzinie inteligentnych technologii

na potrzeby zabezpieczeń, identyfikacji, płatności, uwierzytelniania i mobilności. Każdego roku gromadzą ponad 430 wystawców, w tym 80 % wystawców z zagranicy, 20 000 zwiedzających i 1 300 uczestników kongresu poświęconego najnowszym tendencjom i innowacjom tej branży.

Powszechnymi stały się biometryczne i kartowe rozwiązania stosowane w systemach kontroli dostępu, ewidencji i rozliczania czasu pracy, identyfikacji osób w oparciu o linie papilarne, geometrię twarzy, układ żył palca i dłoni. Niestety w polskim systemie prawnym przez 15 lat istnienia takich systemów instytucje odpowiedzialne za bezpieczeństwo do dzisiaj nie wypracowało nawet definicji "BIOMETRII"!, aby za obopólną zgodą pracodawcy i pracownicy mogli użytkować praktycznie najwygodniejszy system identyfikacji. Jednocześnie państwo stosuje we wszystkich dziedzinach życia taką właśnie inwigilację poprzez powszechny monitoring miast, dróg, obiektów a także podczas:

-użytkowania paszportów biometrycznych,

-kserowaniu dowodów osobistych i praw jazdy

-każdej czynności bankowej i ubezpieczeniowej

-prowadzeniu rozmów telefonicznych, podczas której oprócz zapisu rozmów tworzone są mapy ruchu użytkownika, w którym określane są gdzie aktualnie pracuje, dokonuje zakupów, uczy się a także, do którego baru, restauracji i klubu uczęszcza!!!

-kierowania pojazdów posiadając przy sobie telefon lub mapę elektroniczną

słowem państwo wszystko może........natomiast pracownik nie może wejść do pracy na palec!

Mamy nadzieję, że zmiany technologiczne będą silniejsze i wymuszą na organach ustawodawczych zgodę do stosowania biometrii w tak ważnych systemach, jakim jest ewidencja czasu pracy, która dzisiaj chroni nierzetelnych zarówno pracowników jak i pracodawców.


NEWS

:: Polityka Prywatności CARDCO Sp. z o.o.,

Klauzula informacyjna.

:: Złoty Medal Akademii Polskiego Sukcesu

Złoty Medal, Certyfikat oraz tytuł członka Akademii Polskiego Sukcesu za ponad 20-letnią popularyzację elektronicznych kart plastikowych oraz wdrażanie Biometrycznych Systemów Bezpieczeństwa i Kontroli Dostępu dla Prezesa firmy CARDCO – Marka Galewskiego. Zespół firmy CARDCO składa serdeczne gratulacje.

:: Fotorelacja z Gali Polskiego Klubu Biznesu i Akademii Polskiego Sukcesu

Gala Polskiego Klubu Biznesu i Akademii Polskiego Sukcesu

:: Bizon Biznesu

W niedzielę 14.XII.2014r jako członek Klubu Integracji Europejskiej zostaliśmy zaproszeni na przedświąteczne spotkanie do Restauracji Krasnodwór. W nastrój zbliżających się świąt wprowadziła nas Larysa Tsoy, uczestniczka programu X-Factor, nazywana polską Tiną Turner. Laurą Łącz, która poprowadziła uroczysty wieczór, skutecznie zachęcała nas do wspólnego śpiewania kolęd. Zanim to jednak nastąpiło w oficjalnej części spotkania wręczona została naszej firmie Złota Statuetka „Bizon Biznesu 2014” za długoletnią działalność gospodarczą i 10-cio letnią przynależność do Klubu Integracji Europejskiej

:: Akademia Polskiego Sukcesu

Ponad 220 brązowych, srebrnych i złotych medali przyznała Akademia Polskiego Sukcesu tym, którzy osiągnęli sukces w biznesie, nauce, kulturze i sporcie, potwierdzając, że Polaków stać na sukces w każdej dziedzinie i w najtrudniejszych warunkach. Akademia Polskiego Sukcesu jest rozszerzeniem działań promocyjnych, prowadzonych przez Stowarzyszenie Polski Klub Biznesu, którego Cardco zasiada w Zarządzie od 25 lat ! Akademię tworzą ludzie, którzy swoim przykładem dowodzą, że sukces, także na międzynarodową skalę, leży w granicach możliwości polskich przedsiębiorców, artystów, sportowców, którzy swoim przykładem mogą zachęcić innych do sięgania po laury. W dniu 16.12.2014r. w Galerii Porczyńskich w Warszawie - Kapituła Medalu APS, wręczyła Złoty Medal z Diamentem profesorowi Januszowi Gajosowi za wybitne osiągniecia zawodowe i dydaktyczne w dziedzinie kultury. Po części oficjalnej zaproszono wszystkich gości na spotkanie wigilijne przy akompaniamencie artystów z Gorzowa Wielkopolskiego prezentujących pieśni wigilijne. Także każdy właściciel lub szef firmy zarejestrowanej w Polsce ma prawo zgłosić kandydaturę swojej firmy. W biznesie oceniane są wyniki firmy, pozycja i reputacja na rynku, sukcesy w eksporcie, posiadanie znaków i certyfikatów jakości itp., a w innych dziedzinach osiągnięcia twórcze, uznanie i prestiż społeczny, otrzymane nagrody i wyróżnienia, krzewienie wartości europejskich.

Karty

do góry