« wstecz

CARTES 2012

Targi CARTES są najważniejszą na świecie imprezą w dziedzinie inteligentnych technologii

na potrzeby zabezpieczeń, identyfikacji, płatności, uwierzytelniania i mobilności. Każdego roku gromadzą ponad 430 wystawców, w tym 80 % wystawców z zagranicy, 20 000 zwiedzających i 1 300 uczestników kongresu poświęconego najnowszym tendencjom i innowacjom tej branży.

Powszechnymi stały się biometryczne i kartowe rozwiązania stosowane w systemach kontroli dostępu, ewidencji i rozliczania czasu pracy, identyfikacji osób w oparciu o linie papilarne, geometrię twarzy, układ żył palca i dłoni. Niestety w polskim systemie prawnym przez 15 lat istnienia takich systemów instytucje odpowiedzialne za bezpieczeństwo do dzisiaj nie wypracowało nawet definicji "BIOMETRII"!, aby za obopólną zgodą pracodawcy i pracownicy mogli użytkować praktycznie najwygodniejszy system identyfikacji. Jednocześnie państwo stosuje we wszystkich dziedzinach życia taką właśnie inwigilację poprzez powszechny monitoring miast, dróg, obiektów a także podczas:

-użytkowania paszportów biometrycznych,

-kserowaniu dowodów osobistych i praw jazdy

-każdej czynności bankowej i ubezpieczeniowej

-prowadzeniu rozmów telefonicznych, podczas której oprócz zapisu rozmów tworzone są mapy ruchu użytkownika, w którym określane są gdzie aktualnie pracuje, dokonuje zakupów, uczy się a także, do którego baru, restauracji i klubu uczęszcza!!!

-kierowania pojazdów posiadając przy sobie telefon lub mapę elektroniczną

słowem państwo wszystko może........natomiast pracownik nie może wejść do pracy na palec!

Mamy nadzieję, że zmiany technologiczne będą silniejsze i wymuszą na organach ustawodawczych zgodę do stosowania biometrii w tak ważnych systemach, jakim jest ewidencja czasu pracy, która dzisiaj chroni nierzetelnych zarówno pracowników jak i pracodawców.


NEWS

:: Integracja czytnika linii papilarnych w drzwi naszego partnera firmy RK Aluminium.

Wspaniały przykład integracji czytnika linii papilarnych ekey integra w przepięknie zaprojektowane drzwi firmy RK Aluminium. DO wyboru również subtelnie ukryty w pochwyt - skaner linii papilarnych arte.

:: Camerimage 2018. System Automatycznej Identyfikacji.

Jesień to dla Cardco szczególnie zwiększona aktywność w zakresie obsługi Systemów Identyfikacji ważnych imprez masowych w obszarze kultury.

:: NOWOŚĆ - Drukarki ZC100, ZC300, ZC350

Wreszcie są dostępne tak długo oczekiwane nowe modele drukarek kart,które zastąpią drukarki ZXP1 i ZXP3. Ich największą zaletą jest większa mobilność, wyższa jakość nadruku na kartach PVC i prędkość druku termosublimacyjnego.

:: Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit

To już 10-ty raz zagościł w Łodzi Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit, którego mieliśmy przyjemność wspomóc systemem identyfikacji gości.

:: Systemy Lojalnościowe i Kartowe - Newsy SPA - wiadomości ze świata SPA & Wellness

Wywiad z Prezesem Zarządu firmy CARDCO Markiem Galewskim na temat Systemów Lojalnościowych.

Karty

do góry